Kurs Stoicyzmu LOGO

Głównym tematem odcinka jest współczesna wersja stoicyzmu.

W rozmowie z filozoficznym zacięciem wraz Jolą Księżak, dyskutujemy o tym, jak naostrzyć starożytną stoicką filozofię, by sprostała wyzwaniom współczesnego świata. 

Jola opowiada o tym, kogo do stoicyzmu ciągnie oraz dlaczego nie każdy jest gotów dokonać „skoku z klifu” i jasno zadeklarować przed sobą i światem, że jest stoikiem.

Wymieniamy się z Jolą dobrodziejstwami, którymi stoicyzm nas obdarował, a jednocześnie zwracamy uwagę na zagrożenia i cenę, którą za swój stoicyzm czasem trzeba zapłacić.

Mówimy otwarcie o tym, w których miejscach antyczny stoicyzm wymaga aktualizacji i jak ją skutecznie przeprowadzić.

Opowiadamy przy tym historie ze swojego życia, wymieniamy książki godne przeczytania i ciekawe badania naukowe na temat szczęścia.

Zapraszam do wysłuchania podcastu:

MAM DLA CIEBIE NIECODZIENNĄ PROPOZYCJĘ  : - )

Zapraszam do skorzystania z usługi delegowania czytania. Ja przeczytam za Ciebie książkę i zrobię z niej dla Ciebie szczegółowe notatki. Ty zaoszczędzisz swój cenny czas, zapoznając się wyłącznie z esencją książki. Usługa jest bezpłatna, ma jednak dwa haczyki:

1) ja wybieram książki, które czytam i opracowuję
2) ja określam, co w książce jest najważniejsze - nie daję gwarancji, że też uznasz to za istotne lub nie pominę czegoś, co byłoby znaczące dla Ciebie

Jeśli taki układ Ci odpowiada - zapisz się proszę na mój newsletter. Wraz z informacją o publikacji nowego odcinka podcastu, dostaniesz również bonus w postaci esencji z książki.

menu