Kurs Stoicyzmu LOGO

Podcast

W podcaście Od laika do stoika” odpowiadam na klasyczne pytanie Jak żyć?, korzystając ze stoickiej filozofii i współczesnej psychologii.

Zamiast doradzać, jak odnieść sukces w tydzień czy jak zarobić miliony monet, staram się pokazać, jak inaczej podejść do życia. Jak mieć bardziej realistyczne nastawienie do świata, ludzi i siebie samego. Jak zbudować swoje szczęście na dużo trwalszym fundamencie niż to, ile zarabiasz, jakie masz stanowisko w firmie albo ile lajków dostają Twoje posty. Jak być niewzruszoną skałą podczas sztormu – przyjmować wszelkie wydarzenia z zewnętrznego świata ze spokojem i pogodą ducha.

Nazywam się Andrzej Bernardyn, tak jak taki duży pies z beczółką. Jestem praktykującym stoikiem, ekspertem od rozwijania nawyków i trenerem biznesu z nurtu Evidence Based. 

W podcaście będę mówił o tym co ważne i praktyczne – ludzkim językiem, czasem może nawet na luzie. W każdym odcinku poznasz: błyskotliwe myśli w formie stoickich sentencji, wnioski z co najmniej 1 badania naukowego oraz rekomendację 1 ciekawej lektury do przeczytania.

Zasubskrybuj podcast

w Twojej ulubionej aplikacji


ODCINKI PODCASTU

Najnowszy - [#31] O tym czy warto być stoikiem 

Głównym tematem odcinka jest poszukiwanie tego, kim jest stoik (stoiczka).

Wokół tego tematu narosło wiele mitów i nieporozumień. Wyjaśniam, skąd wzięły się te stereotypy oraz jak naprawdę myśli i zachowuje się stoik.

Na podstawie tych informacji wyrobisz sobie zdanie czy warto zostać stoikiem (stoiczką).

W kąciku naukowym opowiadam, czym jest wyuczona bezradność. Co sprawia, że zaczynamy w siebie wątpić? Jak wykorzystując strategię małych kroków oraz umiejętnie formułując cele możemy w nią nie popadać.

kąciku książkowym wyławiam merytoryczne perełki z książki Ryana Holidaya Przeszkoda czy wyzwanie, czyli stoicka sztuka przekuwania problemów w sukcesyOpowiadam o strategiach, które pozwalają popatrzeć na przeszkody z innej perspektywy, a nawet je docenić.

Pozostałe

[kliknij w grafikę, by go wysłuchać]

menu